Консультація проктолога з оглядом на кріслі – 600 грн
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Проктолог приймає у філіалі за адресою: проспект Гагаріна 4-б, 95 квартал.
Анальна тріщина – це пошкодження слизової в області сфінктера ануса. Захворювання дуже болюче і призводить до нориці, якщо не лікувати.
ЩО ТАКЕ АНАЛЬНА ТРІЩИНА?
Тріщина прямої кишки – патологія, для якої характерна рана, поява виразки або розриву в області заднього проходу. Ця проктологічна патологія зʼявляється у людей різної статті та віку, виникає навіть у немовлят. Дуже часто анальну тріщину путають із гемороєм через біль та схожість симптомів.
Анальні тріщини мають 2 форми: гостра та хронічна. Гостра форма анальної тріщини триває від 7 до 30 днів, а далі при не лікуванні переходить у хронічну форму. Хронічна анальна тріщина виникає внаслідок нелікування гострої форми та проблем з випорожненням. Тому варто розуміти за перших симптомів та при будь-якій формі анальної тріщини потрібен огляд у проктолога та лікування.
СИМПТОМИ АНЛЬНОЇ ТРІЩИНИ
Анальна тріщина – це рана в області заднього проходу, завдовшки до 2 см. До основних симптомів анальної тріщини відносять:
- больові відчуття та сильний дискомфорт при дефекації;
- кров у калі;
- спазми сфінктера;
- свербіж та подразнення заднього проходу;
- деякі скаржаться на біль під час та після дефекації.
Проктологи, опитуючи пацієнтів дійшли висновків , що у кожного болить по різному, особливо підсилюються болі при випорожненні кишківника. Також при тривалому сидінні, як от в офісних працівників, виникають болі в області заднього проходу. Дуже часто пацієнти плутають анальну тріщину з гемороєм і починають лікуватись самостійно – це дуже шкодить здоровʼю на початкових стадіях хвороби. Для геморою характерні рясні кровʼяні виділення, а для анальної тріщини характерні або незначні кровʼяні прожилки в калі або їх відсутність.
Якщо у вас вже виникли перші симптоми – не зволікайте, зверніться на консультацію до проктолога. Ефективне лікування правильно поставленого діагнозу дає високу вірогідність скорішого одужання.
ЧОМУ ВИНИКАЄ АНАЛЬНА ТРІЩИНА?
Дана проблема виникає внаслідок патологій прямої кишки або при травмуванні сфінктера. Проктологи виділять наступні причини виникнення анальних тріщин:
- запори або стримання під час дефекації;
- хронічні діареї;
- розриви при пологах;
- при хворобах кишківника: хвороба Крона, онкологія.
Також високий ризик прояву даної патології у людей, що погано харчуються, часто вживають гостру їжу.
ЯК ВИЛІКУВАТИ АНАЛЬНУ ТРІЩИНУ?

Акцентуємо вашу увагу, що до лікаря-проктолога потрібно звернутись при перших симптомах (біль, свербіж, подразнення анального каналу), щоб почати лікування. Первинний прийом проктолога включає:
- бесіда з лікарем по скаргах, збір повного анамнезу (як харчуєтесь, коли зʼявились симптоми, що робили, де працюєте і так далі);
- огляд на кріслі: пальпація та аноскопія (обстеження за допомогою аноскопа). За потреби лікар може провести ректороманоскопію (оплачується додатково);
- по результатам проведенної діагностики лікар ставить діагноз та призначає лікування (консервативне чи хірургічне).
Якщо ми розглядаємо початкову гостру фазу анальної тріщини, то лікар може запропонувати консервативні методи: дотримання спеціального легкого харчування, прийом протизапальних препаратів, гелей для зменшення запалення та прискорення загоєння. Важливо відмітити, що призначення медикаментів відбувається тільки після огляду!
Якщо анальні тріщина перейшла в хронічну форму і турбує пацієнта (не гоїться) - призначається операція. В Оксфорд Медікал є альтернатива операції – це малоінвазивний метод, що потребує лише місцевого знеболення і процедура триває до 30 хвилин. Висічення анальної тріщини проходить за допомогою радіохвильового лікування.
РАДІОХВИЛЬОВЕ ЛІКУВАННЯ АНАЛЬНОЇ ТРІЩИНИ
Радіохвильовий метод висічення анальної тріщини є швидким та малотравматичним. Перевагою є швидке загоєння тріщини після процедури та значуще зменшення больових відчуттів.
Проктологи Оксфорд Медікал використовують апарат «СУРГІТРОН». Висічення тріщини проходить під місцевою анестезією і не потребує стаціонарного лікування та находження тривалого часу в лікарні. Радіохвиля впливає лише на уражені клітини на слизовій і випаровує їх, ризики занесення інфекції відсутні. Після проведення лікування тріщина повністю загоїться протягом 2-3 тижнів.
ПРОФІЛАКТИКА АНАЛЬНИХ ТРІЩИН
Профілактика запорів і є профілактикою виникнення анальних тріщин, прості правила:
- правильне харчування та питний режим;
- помірні фізичні навантаження, зменшити або уникати сидячого способу життя;
- елементарна гігієна анального отвору;
- щорічний огляд у проктолога при хронічних формах захворювання;
- рекомендований щорічний огляд у проктолога після 40 років.
ДІЄТА ПРИ АНАЛЬНІЙ ТРІЩИНІ
Обмеження у харчуванні націлені на нормалізацію роботи кишківника. Лікарі рекомендують обмежити наступні продукти:
- хлібобулочні вироби (випічка, пиріжки, білий хліб);
- солодке;
- кава та алкоголь;
- бобові;
- усі види консерв;
- гостра, копчена та солона їжа.
Головне, що потрібно зрозуміти – це збалансоване харчування 3-х разове, бажано без перекусів та з великим вмістом клітковини (зелені). Каші, кисломолочні продукти та біле мʼясо разом з дотриманням питного режиму будуть сприяти покращенню перистальтики вашого кишківника. Такий тип харчування буде корисним для усіх членів вашої родини.
ЧАСТІ ПИТАННЯ ПАЦІЄНТІВ:
ЯК ДОВГО ГОЇТЬСЯ АНАЛЬНА ТРІЩИНА?
Після видалення анальної тріщина радіохвильовим методом рана гоїться 1-2 тижні, це залежить від індивідуальних особливостей організму. Якщо видалення анальної тріщини проводять хірургічним методом за допомогою скальпеля, то реабілітація є довшою, близько 1 місяця.
ЯК ВІДРІЗНИТИ ГЕМОРОЙ ВІД АНАЛЬНОЇ ТРІЩИНИ?
Геморой – це збільшення гемороїдальних вузлів, а анальна тріщина – це пошкодження слизової оболонки. Геморой характеризується рясними кровавими виділеннями в калі та запаленням гемороїдальних вузлів; при анальній тріщині вузли не запалюються, але можуть бути невеличкв кровʼяні прожилки в калових масах.
Якщо ви вирішили розібратись у вас геморой чи анальна тріщина, то вам краще звернутись до проктолога. Лікар після огляду зможе поставити точний діагноз.
ЧОМУ НЕ ГОЇТЬСЯ АНАЛЬНА ТРІЩИНА?
Нагадаємо знову, що гостра форма анальної тріщини при неправильному лікуванні або повному ігноруванні переходить у хронічну форму. Анальна тріщина не гоїться, бо ви або неправильно лікуєтесь, або знову є фактори, що провокують запалення рани. Провокуючими факторами можуть бути неправильне харчування, що призводить до запорів чи діареї.
ЯК ЗНЕБОЛИТИ ПРИ АНАЛЬНІЙ ТРІЩИНІ?
Маємо попередити вас, що краще такі питання обговорювати з лікарем-проктологом, щоб не завдати ще більшу шкоду своєму організму. Проктолог після огляду підбирає симптоматично знеболювальні ліки для пацієнтів індивідуально.
Ми розповіли вам детально про анальну тріщину та її лікування, тож за больових симптомів звертайтесь до проктолога. Можемо записати вас до проктолога в «Оксфорд Медікал», для цього телефонуйте: (067) 560-01-02.