РЕГ
| 450 грн
|
ЕЕГ
| 500 грн
|
ЕХО
| 450 грн
|
Консультація невропатолога з призначенням
| 700 грн
|
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Реоенцефалографія (РЕГ) — діагностика судин головного мозку. Проходить процедура без використання голок чи хірургічних інструментів, тому РЕГ є неінвазивним методом обстеження. Реоенцефалографія на Ухтомського 5а у Кривому Розі здійснюється на спеціальному обладнанні, лікарем невропатологом.
Переваги реоенцефалографії (РЕГ):
КОЛИ ПОТРІБНО РОБИТИ РЕГ СУДИН?
РЕГ судин часто призначають після операцій на хребті, струсів головного мозку при різних травмах черепу для контролю кровообігу судин. Спочатку РЕГ використовували для відстеження стану головного мозку лише в реальному часі. Але потім лікарі почали використовувати РЕГ, за відстеженням наслідків. Наприклад, РЕГ після травми голови лікар призначає задля уникнення крововиливу в мозок.
Основні покази, за яких призначають РЕГ судин:
мігрені та постійні головні болі різного характеру;
епілептичні припадки;
перенесений інсульт;
постійний шум у вухах або помітне зниження слуху;
порушення координації рухів;
набряки обличчя;
залежність від погодних умов;
постійні проблеми з артеріальним тиском (підвищений чи знижений).
Порушення кровообігу головного мозку сьогодні зустрічається в людей похилого віку, а також в молодого покоління, особливо після перенесених травм. Такі порушення можуть призвести до гірших наслідків таких, як енцефалопатія чи інсульт.
МЕТОД РЕГ
РЕГ — це безболісна діагностика, без шкоди для здоров'я та вікових обмежень. Обстеження не відбувається, якщо у пацієнта в місцях накладення електродів присутні рани чи запалення шкіри голови: екземи, себорейний дерматит, лишай.
Невропатологи призначають дане обстеження, щоб провести діагностику судин головного мозку, контролювати кровообіг в мозку після травм чи операцій. Але не потрібно плутати цей вид обстеження із УЗД судин голови - це різні види діагностики.
Процедура реоенцефалографії проходить наступним чином:
Пацієнт сідає зручно в крісло. Металеві пластинки попередньо оброблені гелем, щоб уникнути подразнення шкіри голови і електроди прикладаються до місць обстеження.
Для усунення зовнішніх подразників, пацієнт проходить обстеження із заплющеними очима. Запис реакцій мозку реєструється на комп’ютері. Складність у проходженні процедури полягає лише у короткочасному стані нерухомості, а також повного внутрішнього спокою.
Після реєстрації даних на комп'ютер, невропатолог розшифровує такі показники, як регулярність реографічних хвиль, види та загостреність вершин хвилі, наявність додаткових хвиль у низхідному відділі. Додатково враховується фізичний стан та вік пацієнта.
Протокол та розшифровка після РЕГ не являється кінцевим діагнозом, тобто після обстеження вам необхідно проконсультуватись з вашим лікарем для постановки діагнозу та відповідного лікування.
Рекомендації від Оксфорд Медікал
Часто пацієнти хвилюються перед обстеженням, тому наш лікар-невропатолог підготував наступні рекомендації:
найголовніше - обрати досвідченого спеціаліста для діагностики. Сама процедура проведення дуже проста, але важливо правильно встановити електроди та інтерпретувати дані.
Розслабтесь, не піддавайтесь страху чи паніці і просто слухайте уважно лікаря під час процедури. Нагадуємо, що для хвилювань нема причин, тому що це дослідження не завдає ніякого болю.
Перед проведенням РЕГ розкажіть лікарю для чого вам призначили це обстеження та які препарати ви приймаєте.
Особливої підготовки до РЕГ не потрібно. Головне - це розслабитися і не концентруватись на негативних наслідках, гарно виспатися.
До речі! До винаходу і подальшого використання РЕГ мігрень не вважалися серйозною хворобою, тому що весь організм функціонував нормально і не було ніяких відхилень. А мігрень вважалась хворобою симулянтів.
ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ ПАЦІЄНТІВ
ЩО КРАЩЕ РЕГ ЧИ ЕЕГ?
Ці методи направлені на дослідження стану головного мозку, особливо на виявлення патологій, але мають різні цілі. РЕГ - це діагностика стану судин, кровообігу та інтенсивності венозного відтоку; показує ураження судин. ЕЕГ - діагностика активності головного мозку. Дослідження оцінює стан мозкових структур та допомагає виявити новоутворення на ранніх стадіях, епілепсію та запалення головного мозку. Саме лікар призначає дослідження для пацієнта з урахуванням стану та симптомів.
ЧИ ПОТРІБНА СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА ДО ПРОЦЕДУРИ РЕГ?
Ніякої спеціальної підготовки пацієнтові не потрібно. Добре виспатися перед процедурою, старайтесь не нервувати. Якщо ви приймаєте якісь препарати, будь ласка скажіть про це лікареві перед проведенням РЕГ.
ЧИ Є РЕГ ВЖЕ КІНЦЕВИМ ДІАГНОЗОМ?
Кінцевий діагноз вам ставить лікар, який призначив обстеження РЕГ згідно з анамнезу та скарг. РЕГ - це діагностика судин головного мозку, яка враховується лікарем вже при уточненні діагнозу та лікуванні. Самостійно проводити оцінку та встановити діагноз у вас не вийде, це прерогатива вашого лікаря.