Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Хронічна молочниця: чому виникає та як її позбутися

Молочниця, або вагіноз, - це поширена гінекологічна проблема, яка стає особливо неприємною, коли переходить у хронічну форму. Ця недуга спричиняє дискомфорт, свербіж, запах та інші негативні симптоми, що значно погіршують якість життя сучасної жінки. У даній статті ми розглянемо причини виникнення хронічної молочниці та шляхи її ефективного лікування.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ХРОНІЧНОЇ МОЛОЧНИЦІ

Хоча грибкова інфекція, зазвичай, відома як головна причина молочниці, насправді існує безліч факторів, які можуть сприяти її розвитку. Ось деякі з них:Грибки роду Candida: Грибок Candida albicans є найпоширенішою причиною молочниці. Але коли змінюються умови середовища (наприклад, знижується кислотність вагіни або знижується імунітет), Candida може розмножуватися надто інтенсивно, спричиняючи молочницю.

  • Знижений імунітет: Люди зі слабким імунітетом, такі як ті, що приймають імуносупресивні препарати або хворі на ВІЛ/СНІД, мають більший ризик розвитку молочниці

  • Антибіотикотерапія: Прийом антибіотиків може змінити рівновагу мікрофлори в організмі, знижуючи кількість "корисних" бактерій, які зазвичай утримують ріст грибків під контролем. Це може сприяти розвитку молочниці. Саме тому лікарі призначають антибіотик і рекомендують приймати пробіотики, щоб ваш організм не мав додаткових негативних симптомів.

  • Зміни в гормональному фоні: Такі як вагітність, менструація, прийом контрацептивів або гормональна зміна під час менопаузи можуть сприяти розвитку молочниці через зміни рівня гормонів, що впливають на кислотність вагіни.

  • Стрес та погані звички: Стрес, недостатній сон, поганий раціон, неправильний догляд за гігієною та інші фактори можуть погіршувати функціонування імунної системи та збільшувати ризик виникнення молочниці.

ЯК ПОЗБУТИСЬ ХРОНІЧНОЇ МОЛОЧНИЦІ

Хоча хронічна молочниця може бути досить неприємною, її можна контролювати та лікувати. Ось деякі ефективні способи:

  • Антимікробні препарати: Лікар може призначити антимікробні засоби у вигляді мазей, кремів або таблеток для лікування інфекції. Зазвичай вони містять клотримазол, флуконазол або метронідазол.

  • Пробіотики: Прийом пробіотиків, які містять корисні бактерії, такі як Lactobacillus, може допомогти відновити природну мікрофлору та запобігти повторному рецидиву молочниці.

  • Зміни в життєвому стилі: Збалансована дієта, регулярна фізична активність, здоровий сон та правильна гігієна можуть покращити імунітет та зменшити ризик виникнення молочниці.

  • Уникайте провокуючих факторів: стрес, недостатній сон, перебої в харчуванні та неправильна гігієна або надмірна гігієна.

Хронічна молочниця може бути досить неприємним станом для жінок, проте за допомогою вчасної діагностики, правильного лікування та зміни в життєвому стилі її можна контролювати. Важливо звернутися до гінеколога для огляду, взяття мазків та призначення подальшого лікування. На прийомі у гінеколога варто поділитись усіма симптомами та якщо вже лікувались, будь ласка попереджайте лікаря.


( Рейтинг: 5.00, голосів: 9 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом